Termoizolacja poddasza Kraków | Katowice

Aplikację piany wykonujemy nowoczesnym, zintegrowanym reaktorem firmy GRACO, model E-XP2i, zapewniającym najwyższą stabilność wszystkich parametrów pracy, dzięki czemu warstwa termoizolacyjna jest zawsze najwyższej jakości. Dodatkową zaletą naszego reaktora jest jego całkowita samowystarczalność – nie zużywamy mediów klienta, co likwiduje dodatkowe koszty wykonania termoizolacji. Reaktor wraz z całym osprzętem zamontowany jest na stałe na samochodzie dostawczym. Do dyspozycji mamy wąż długości ponad 60m, dzięki czemu możemy bez problemu dokonywać aplikacji nawet powyżej 10-go piętra. Wysoka jakość używanego sprzętu jest bardzo ważnym argumentem, ponieważ piana nie jest materiałem kupowanym na składzie budowlanym, tylko jest wytwarzana bezpośrednio na budowie u klienta i to właśnie od jakości używanego sprzętu w dużej mierze zależy jakość uzyskanej piany.

Termoizolacja jest przydatna przy takich czynnościach jak ocieplanie poddasza. Należy pamiętać, że przed pokryciem pianką izolacyjną należy usunąć wszelkie uszkodzenia, a miejsca ich wystąpienia dokładnie sprawdzone pod kątem naprawy szczelności. Pianka poliuretanowa nie obciąży więźby dachowej, gdyż to najlżejszy materiał do izolacji dostępny na rynku. Aplikowanie jej metodą natryskową to spryskanie przygotowanym przez nas preparatem, który po kilku sekundach zacznie formować się w piankę dopasowującą się do powierzchni. Ta metoda izolacji pozwala na dotarcie do każdej, nawet najmniejszej szczeliny.

Jak ocieplamy poddasza, stropy i ściany domów szkieletowych

Do termoizolacji poddaszy, stropów i ścian domów szkieletowych wykorzystujemy piany OTWARTOKOMÓRKOWE.

Pianka poliuretanowa OTWARTOKOMÓRKOWA jest zarówno materiałem termoizolacyjnym, jak również stanowi bardzo dobrą akustyczną. Nanosi się ją metodą bezpośredniego natrysku na suche i oczyszczone powierzchnie.

Piana ta jest materiałem w pełni oddychającym, posiadającym ponad 95% komórek otwartych. Stosowana przez nas piana posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, jest materiałem nierozprzestrzeniającym ognia i samogasnącym (można stosować w budynkach użyteczności publicznej). Dodatkowo posiada bardzo dobre parametry izolacji akustycznej.

Natryśnięta pianka natychmiast pęcznieje, zwiększając swoją obiętość ponad 100 razy i ściśle przylegając do podłoża i wypełnia wszystkie szczeliny, przy tym nie ulega zjawisku osuwania się/filcowania. Dodatkowo wzmacnia sztywność konstrukcji dachu, stropu lub konstrukcji szkieletowej i stanowi wygłuszenie. Średnia realna gęstość piany otwartokomórkowej to około 12kg/m3.

Jak ocieplamy fundamenty, dachy, podłogi, poddaszy nieuzytkowych

Do termoizolacji fundamentów, dachów o niewielkim kącie nachylenia (od zewnątrz) i podłóg (zarówno w nowych domach przed wykonaniem wylewki, jak również na strychach nad częścią użytkową), wykorzystujemy pianę ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWĄ.

Piana ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWA jest zarówno doskonałym termoizolatorem jak i hydroizolatorem. Nanosi się ją metodą bezpośredniego natrysku na suche i oczyszczone powierzchnie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dlatego też można ją stosować na dachy od zewnętrznej strony, oraz fundamenty. W obu jednak przypadkach należy zabezpieczyć pianę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w przypadku dachu dodatkowo zabezpieczyć przed działaniem promieniowania UV.

W domach zamieszkałych, gdzie nie ma wystarczającej termoizolacji stropu oddzielającego część użytkową poddasza od nieużytkowej, można zastosować pianę zamknięto-komórkową na podłodze poddasza nieużytkowego. Po tak wykonanej powłoce termoizolacyjnej można swobodnie chodzić, natomiast należy unikać punktowych nacisków.

Piany zamknięto-komórkowe występują w różnych gęstościach i tym samym twardościach. Średnia faktyczna waga 1m3 piany zamknięto-komórkowej w zależności od rodzaju waha się między 40 a 60 kg.

Ocieplanie poddasza w miastach: Katowice, Kraków

Specjalizujemy się w natrysku pianką poliuretanową służącej do termoizolacji dachów płaskich, poddaszy użytkowych, strychów oraz wszelkiego rodzaju konstrukcji szkieletowych, fundamentów i posadzek. Ta metoda izolacyjna w naszym wykonaniu sprawdziła się u wielu naszych klientów, z takich miast jak Katowice i Kraków. Dojeżdżamy na własny koszt do klienta, a podczas swojej pracy nie generujemy dodatkowych kosztów dotyczących zużycia mediów.

Zapraszamy do kontaktu

Dane kontaktowe